Zaczekaj! Chcemy Ci pomóc

Skontaktuj się!

Czym kierować się wybierając gąbkę do kąpieli?

2021/08/25
gąbka kąpielowa

Kąpiel to jedna z najprzyjemniejszych czynności relaksacyjnych, które możemy wykonać  zaciszu domu. Wystarczy przyjemny zapach płynu do kąpieli, nieco przyciemnione światło i przyjemna muzyka, aby w pełni rozkoszować się tym rytuałem. W trakcie kąpieli możemy jednak także zadbać o nasze ciało, aby cieszyć się jego jędrnością. Pomocne w tym okazać mogą się gąbki kąpielowe, czyli gąbki do masażu, które znane są gąbki antycellulitowe. Co warto o nich wiedzieć? Jak często należy je zmieniać?

Dlaczego warto stosować gąbki kąpielowe?

Gąbka do kąpieli to gadżet służący do codziennego mycia, a także pielęgnacji skóry. Na rynku do dyspozycji mamy wachlarz wielu gąbek, jednak ich rodzaj powinien być dopasowany do naszych potrzeb, oczekiwań, a także stanu naszej skóry. Gąbki do mycia mogą różnić się od siebie kształtem, kolorem, surowcem, a także poziomem ostrości. Gąbka antycellulitowa nie tylko niweluje nadmierny naskórek, ale także poprawia krążenie krwi i doprowadza do niszczenia warstw skóry, w których zalega woda, powodując efekt pomarańczowej skórki. Dzięki gąbkom kąpielowym przyczyniamy się także do oszczędności stosowanych kosmetyków, gdyż wspomagają one proces pienienia. Wystarczy kilka kropli płynu do mycia wylać na jej powierzchnię, zmoczyć wodą i obserwować, jak wytwarza się piana. Oszczędności takiej nie zauważymy, jeżeli myjemy ciało produktem wylanym bezpośrednio na dłonie. Taki przyjemny masaż gąbką poprawia układ krążenia, niweluje cellulit, a także sprzyja poprawie elastyczności skóry. 

Korzyści stosowania gąbek do kąpieli

Wśród korzyści stosowania gąbek do masażu, wymienić można:

  • Możliwość wykonania masażu antycellulitowego,

  • odprężenie i relaks w domowym zaciszu,

  • oszczędność środków ze względu na mniejsze zużycie kosmetyków.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania gąbki kąpielowej?

Gąbka do cellulitu może mieć różny kształt i kolor. Wybór uzależniony jest więc od naszych indywidualnych potrzeb. Zasadniczo jednak gąbki do cellulitu różnią się od siebie aspektami, takimi jak:

Materiał

Najważniejszą kwestią w przypadku gąbek kąpielowych jest materiał. Na rynku zakupić możemy zarówno gąbki naturalne, jak i gąbki syntetyczne. Każda z nich ma jednak zarówno wady, jak i zalety. Gąbki syntetyczne możemy spotkać najczęściej. Cechują się niską ceną i uniwersalnością zastosowania. Niestety łatwo się kruszą, dlatego trzeba często je zmieniać na nowe. Jeżeli będziemy stosować je zbyt długo, na ich powierzchni mogą zbierać się bakterie. Gąbki naturalne są zdecydowanie droższe. Cechują się miękkością. Są wytrzymałe, jednak je także należy zmieniać stosunkowo często ze względu na możliwość występowania bakterii. Na rynku gąbki do cellulitu dostępne są najczęściej w formie syntetycznej, gdyż miękka faktura gąbki naturalnej nie pobudziłaby naszego krążenia w takim stopniu, jak syntetyczna.

Kształt i kolor

To sprawa drugorzędna, jednak gąbki na cellulit dostępne są w różnych odmianach kolorystycznych, dlatego stanowią doskonały gadżet do kąpieli dla dzieci. Obecnie zakupić można gąbki kolorowe, gąbki z wypustkami i wiele innych. Oczywiście wersje syntetyczne dostępne są w wielu wariantach miękkości. Producent gąbek F.P.H "Maro" stara się, aby oferowane produkty zaspokajały w pełni oczekiwania klientów. Ten producent gąbek kąpielowych stale poszerza swoją ofertę, tworząc nowe rozwiązania cechujące się jeszcze większą uniwersalnością. 

Jak często należy zmieniać gąbkę kąpielową?

Zdaniem ekspertów gąbkę kąpielową należy wymieniać do około 2 tygodnie. Dłuższe stosowanie gąbki kąpielowej może prowadzić do namnażania się bakterii. Zdaniem innych stosowanie gąbek wielokrotnego użytku nie musi oznaczać tak częstych wymian. Ich zdaniem wystarczy wyprać gąbkę i ręczniki w temperaturze około 60 stopni Celsjusza, po czym należy nakierować na gąbkę strumień pary z żelazka, aby "odkazić" jej powierzchnię i doprowadzić do obumarcia wszelkich bakterii i drobnoustrojów. W trakcie podróży, czy pobytu w szpitalu doskonałym rozwiązaniem okazują się gąbki jednorazowe. 

Czy każdy musi mieć swoją gąbkę do kąpieli?

To kwestia indywidualna. Jest jednak wielu zwolenników tego rozwiązania. Najważniejsze jest jednak, aby każda gąbka kąpielowa użytkowana była przez jedną osobę. To analogiczna sytuacja do stosowania szczoteczki do zębów. Jeżeli kilka osób będzie stosowało jedną gąbkę, może dojść do wymiany bakterii i wirusów, zwłaszcza okolic intymnych. Osoby, którym zależy na ujędrnieniu ciała, powinny rozważyć stosowanie gąbki antycellulitowej. Dla dzieci przewidziane są miękkie gąbki w różnych kolorach. To także gąbki z wypustkami, które koją delikatną skórę naszego dziecka. Gąbki do masażu mogą znacznie poprawić poziom przyjemności naszej kąpieli. Jeżeli wykorzystamy także dodatkowe elementy, takie jak świece, płatki róż, czy kojącą muzykę, możemy stworzyć atmosferę identyczną do pobytu w SPA. Jest to jednak znacznie tańsza alternatywa, która dostępna jest na wyciągnięcie ręki po powrocie z pracy. Masaż gąbką antycellulitową zalecają kosmetolodzy, fizjoterapeuci, a także specjaliści z branży medycyny estetycznej. To pierwszy i zarazem najtańszy krok do zyskania promiennej, napiętej skóry.