Zaczekaj! Chcemy Ci pomóc

Skontaktuj się!

Dlaczego należy sprzątać w rękawiczkach ochronnych?

2022/10/09
sprzątanie w rękawiczkach ochronnych

Sprzątanie domu to długa i nieco skomplikowana czynność, jeżeli przeprowadzimy ją w sposób nieodpowiedni i niebezpieczny dla naszego zdrowia. Bardzo często do sprzątania używamy rękawiczek jednokrotnego użytku. Ma to na celu ochronę naszych dłoni, a w szczególności skóry, która może mieć do czynienia z chemicznymi detergentami. W jaki sposób ochronić się przed ich działaniem? Dlatego rękawice nitrylowe oraz lateksowe są tak ważne dla naszego samopoczucia? 

Czy detergenty niszczą naszą skórę dłoni?

Wiele osób utrzymujących porządek w domu lub mieszkaniu zastanawia się czy użytkowanie detergentów rzeczywiście niszczy naszą skórę oraz doprowadza do szeregu alergii. Niestety prawda jest taka, że w detergentach mieści się wiele szkodliwych substancji, które mogą doprowadzać do swędzenia naszej skóry oraz do powstawania różnego rodzaju ran. W takiej sytuacji niezwykle ważne okazuje się zastosowanie rękawic, dzięki którym ochrona dłoni i paznokci będzie szybka i efektowna. Środki czystości są bogate w niezwykle mocne detergenty które tak naprawdę działają silniej, niż w przypadku kosmetyków. Ciepła woda otwiera pory, co prowadzi do jeszcze szybszego wnikania drażniących substancji do ich wnętrza. Składniki myjące mogą więc ścierać s dłoni delikatną, naturalną florę, co może prowadzić do ich przesuszenia oraz ran. 

Co dokładnie niszczy skórę na dłoniach?

Zazwyczaj damy o włosy i cerę, jednak zapominamy o tym, że to najczęściej dłońmi dotykamy wszelkich powierzchni i to one narażone są na spustoszenie oraz tratę cennych minerałów i wartości. Dłonie tak jak nasza cera, narażone są na działanie szkodliwych czynników środowiska. Niekorzystnie wpływa na nie działanie promieni UV, wysokie temperatury, promieniowanie UV, a także oczywiście działanie szkodliwych czynników jak zastosowanie drażniących substancji w środkach czyszczących. 

Nawilżanie dłoni po każdym umyciu

Tak naprawdę powinniśmy pielęgnować i nawilżać skórę dłoni po każdym umyciu. Dzięki temu skóra stanie się delikatna oraz odpowiednio nawilżona. Warto pamiętać o tym, aby krem do rąk pozostawić aż do wyschnięcia. Najlepiej trzymać go na skórze dłoni całą noc. Krem do rąk warto także mieć w torebce, aby mieć go zawsze ze sobą. Dzięki temu nawet w momencie zakupów w galerii lub przebywania w pomieszczeniu z daleka od domu będziemy mogli liczyć na to, iż skóra naszych dłoni będzie nawilżona i napięta.

Zakładanie rękawic do sprzątania

Tak naprawdę zakładanie rękawic do sprzątania może pomóc nam w uchronieniu się przed działaniem szkodliwych czynników, takich jak działanie szkodliwych środków do sprzątania domu. Warto jednak zdecydować się na rękawice, które nie spowodują na ich powierzchni uczulenia. Warto więc decydować się na rękawice lateksowe, czy też nitrylowe? Odpowiedź nie jest prosta. Oba rodzaje rękawic dobrze zabezpieczają nas przed drobnoustrojami oraz ryzykiem przedostania się szkodliwych czynników. Niestety rękawice lateksowe mogą uczulać osoby, które wykazują uczulenie na lateks, dlatego lepszą opcją mogą w tym przypadku okazać się rękawice nitrylowe. 

Peeling dłoni

Niestety wiele osób zapomina o tym jak ważne jest wykonywanie regularnego peelingu na skórze dłoni Niestety w toku codziennego życia o tym zapominamy. Tak naprawdę stosowanie peelingu może pomóc nam uniknąć gromadzenia się martwego naskórka oraz innych nieprzyjemnych zgrubień na obszarze naszych dłoni i paznokci. Oczywiście po peelingu skóry dłoni (np. po peelingu cukrowym, kawowym lub po zastosowaniu peelingu gotowego z drogerii) należy pamiętać o tym, jaka ważną funkcje pełni mocznik. Dzięki niemu skóra staje się idealnie delikatna oraz nawilżona. Mocznik pielęgnuje nie tylko skórę naszych stóp, ale oczywiście także skórę naszych dłoni. Mocznik warto stosować przed pójściem spać. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Tak jak już zostało wspomniane, zastosowanie rękawic może pomóc nam w ochronie naszych dłoni, skóry oraz paznokci. Niestety często zapominamy o tym fakcie i zatracamy się w codziennych obowiązkach, często nie oszczędzając naszej skóry. Ważna jest przede wszystkim profilaktyka, czyli regularne peelingowanie i oczyszczane naszych dłoni. Ważna jest także odpowiednia pielęgnacja, która pomoże nam uchronić się przed ryzykiem nieprzyjemnych konsekwencji jak szczypanie, czy gryzienie skóry. Ważne jest także stosowanie kremów z zawartością naturalnych olejków lub mocznika. Jakie konsekwencje może jednak prowadzić brak rękawic? Przede wszystkim może prowadzić od przesuszenia skóry oraz jej odwodnienia. Skóra staje się wówczas sucha, napięta i matowa, doprowadzenie jej do pełnego stanu doskonałego wyglądu trwa wiele czasu. 

Rytuał w mleku i miodzie

Jednym z najbardziej cenionych rytuałów pielęgnacyjnych dla skóry dłoni i paznokci jest zastosowanie rytuału pielęgnacyjnego w postaci mieszanki mleka i jodu. Zawartość bogatych składników pozwala na zmiękczenie naskórka, doskonałą jego ochronę oraz utrzymanie delikatnej mikroflory bakteryjnej. Wystarczy wlać do miski 0,5 l wody oraz około 0,5 litra wody oraz 5 łyżek miodu. W takiej miksturze przetrzymujemy dłonie.