Zaczekaj! Chcemy Ci pomóc

Skontaktuj się!

Jak i czym umyć sobie plecy?

2021/08/25

Wiele osób na pytanie czy potrafi dokładnie umyć sobie plecy, odpowie- nie. Pielęgnacja pleców bez akcesoriów ułatwiających ten proces jest niezwykle trudna. Z technicznego punktu widzenia można powiedzieć, że ograniczają nas zbyt krótkie ręce, a także zasięg ruchów, którymi dysponujemy. Na szczęście obecnie do dyspozycji mamy wiele przyborów, które pomogą nam nie tylko wyszorować dokładnie plecy, ale także paznokcie, pięty, czy zrogowaciałe obszary stóp.

Higiena pleców- Dlaczego jest tak trudna?

Jak już zostało wspomniane, pielęgnacja pleców okazuje się niezwykle trudnym wyzwaniem, zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy do dyspozycji niezbędnych akcesoriów ułatwiających ten proces jak szczotka do pleców, która nie tylko  je umyje, ale także delikatnie wymasuje i poprawi krążenie. Osoby z rozbudowaną muskulaturą lub osoby zbyt mało rozciągnięte nie prowadzą sobie z tym wyzwaniem, dlatego skorzystanie z pomocy takiej szczotki może okazać się zbawienne. Nie powinniśmy oczywiście zaniedbywać higieny pleców, gdyż może to doprowadzić do wyprysków oraz zgrubień na powierzchni pleców. Samo opłukiwanie pleców czystą wodą nie przyniesie odpowiednich skutków. Dzieje się tak szczególnie ze względu na fakt, iż na plecach kumuluje się pot i łój. Jego doczyszczenie wymaga płynu oraz ciepłej wody, a także siły nacisku. Osoby aktywne powinny szczególnie dbać o to, aby obszar ramion być dokładnie wyczyszczony i poddany działaniu peelingu. Długie szczotki do mycia pleców pozwolą nam na dosięgnięcie każdego, nawet najmniejszego zakamarka naszego ciała. Potówki i krepujące wypryski nie prezentują się dobrze, zwłaszcza wtedy, kiedy włożymy bezrękawnik lub sukienkę bez pleców.

Czym myć plecy?

 Rozwiązaniem tego problemu okazuje się stosowanie długiej szczotki do mycia pleców, która stanowi niejako przedłużenie dłoni. Jest to gąbka zamontowana na specjalnym, plastikowym lub drewnianym uchwycie. Propozycji gąbek tego typu jest bardzo dużo. Różnią się one od siebie rodzajem gąbki, kolorem, kształtem i twardością. Podczas wyboru gąbki powinniśmy rozważyć poziom ostrości gąbki. Wybór zbyt ostrej może spowodować zranienia, jednak warto zaznaczyć, że nieco twardszy odpowiednik spełni funkcję jako peeling. To doskonały wariant dla osób, które zmagają się na plecach z trądzikiem, przetłuszczanie skóry, czy inne problemy, które wpływają negatywnie na wygląd naszej skóry. 

W jaki sposób stosować gąbkę do mycia pleców?

Szczoteczka do pleców powinna mieć odpowiedni kształt i długość. Kiedy już upewnimy się, że wybraliśmy najlepszy dla siebie wariant, możemy przystąpić do szorowania naszych pleców. Długą gąbkę do mycia pleców stosuje się tak samo, jak tradycyjną gąbkę do ciała. Najpierw należy zwilżyć miękką końcówkę, następnie wylać na jej powierzchnię odrobinę płynu, spienić i zmoczyć plecy. Szczotką należy wykonywać niezbyt intensywne, koliste ruchy, aby pot i łój "wymiatał się'' z kanałów skórnych. 

Jak dbać o szczotkę do mycia pleców?

Szczotki do mycia pleców dostępne są w wielu wariantach. Warto zauważyć, że cechują się one niską ceną, dlatego zaleca się, aby zmieniać je w miarę możliwości regularnie. Pielęgnacja szczotki do mycia włosów jest bardzo prosta, jednak na uwadze należy mieć to, aby zmieniać szczotkę przynajmniej raz w miesiącu. W jaki sposób czyścić ja regularnie? Przydatna może okazać się pianka do golenia. Zwilżoną szczotkę do mycia pleców należy położyć poziomo włosiem do góry. Następnie na powierzchni szczotki umieścić niewielką ilość pianki do golenia, aby preparat wniknął w nieco głębsze zakamarki. Po kilku minutach piankę należy zmyć czystą wodą. Szczotkę do mycia pleców pielęgnować można także dostępnymi w drogeriach olejkowymi preparatami, które rozpuszczają brud i resztki potu. Szczotka po użyciu powinna zostać także dokładnie opłukana z resztek kosmetyków i zabrudzeń po każdej kąpieli lub prysznicu. 

W jaki sposób dodatkowo zadbać o swoje plecy?

Pielęgnacja pleców to nie tylko dokładne wymywanie ich powierzchni. Oczywiście proces oczyszczania jest najważniejszy i mycie pleców stanowi podstawę dalszej pielęgnacji, jednak jest to dokładnie taki sam obszar ciała, jak wszystkie inne, dlatego nie można zapominać o stosowaniu peelingu oraz kremu lub balsamu do ciała. Co ciekawe, po umyciu i wypeelingowaniu pleców warto przetrzeć okolice barków tonikiem do twarzy. Ważne, aby stosowany następnie krem nie zatykał porów. Tylko całościowa pielęgnacja pleców pozwoli nam na zachowanie ich nienagannego wyglądu i dobrego samopoczucia. 

Jak unikać wyprysków na plecach?

Wiele osób zmaga się ze wstydliwym problemem wyprysków na plecach. Dochodzi do nich w wyniku nagromadzenia się łoju. Aby unikać powstawania wyprysków na plecach, należy stosować długie szczotki do mycia pleców, a także unikać spożywania ostrych potraw, przebywania w saunie, czy zażywają gorących kąpieli lub natrysków. Producent szczotek do pleców Bratek rekomenduje stosowanie akcesoriów ułatwiających codzienną pielęgnację. Dzięki niej unikniemy większych zaniedbań i dobrze poczujemy się we własnej skórze. Ważny jest dobór odpowiednich gadżetów, oraz rodzaju pielęgnacji w zależności od rodzaju skóry.