Zaczekaj! Chcemy Ci pomóc

Skontaktuj się!

Jak skutecznie sprzątać w kuchni?

2022/10/09
sprzątanie w kuchni

Kuchnia to jedno  najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Niestety w tym miejscu gromadzi się wiele zabrudzeń, dlatego ważne jest zadbanie o to, aby wnętrze to cieszyło nas pięknym, nienagannym wyglądem. Jak przeprowadzić skuteczne sprzątanie w kuchni? Jakie są domowe sposoby na sprzątanie w kuchni?

W jaki sposób posprzątać kuchnię dokładnie i szybko?

W trakcie sprzątania kuchni warto mieć wszystko pod ręką. Mowa tutaj oczywiście nie tylko o środkach do sprzątania, ale także o dodatkach w formie ścierek. Wszystko pod ręką warto więc ze względu na brak konieczności zakładania rękawic o wykonania każdej czynności. Co powinno więc znaleźć się w wyposażeniu każdej gospodyni omowej? Co powinno znaleźć się w każdej kuchni? 

Przygotowanie wszystkich niezbędnych przedmiotów do sprzątania kuchni 

W trakcie sprzątania kuchni warto mieć pod ręką szczególnie ściereczki z mikrofibry, dzięki którym usuniemy nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Przede wszystkim w gablocie każdej pani domy powinny znaleźć się rękawice, dzięki którym sprzątanie piekarnika, czy innych kuchennych blatów stanie się szybkie i proste. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w ręcznik papierowy oraz gąbki do sprzątania. Dzięki temu będziemy mieć pewność iść wyczyszczone powierzchnie będą lśniły na dłużej. Oczywiście w trakcie sprzątania nie powinno zabraknąć środków rozpuszczających tłuszcz oraz różnego rodzaju zabrudzenia.

Od czego rozpocząć sprzątanie kuchni?

Sprzątanie kuchni nie może wręcz obejść się bez zastosowania najwyższej klasy środków czystości jak ścierki do sprzątania oraz szmatki. Dodatkowo warto ubezpieczyć się także w środki rozpuszczające zabrudzeni, delikatne ścierki szorujące oraz środki do lister. Dzięki temu kuchnia stanie się czysta jak jeszcze nigdy dotąd. 

Oczyszczenie okruchów

Oczywiście sprzątanie kuchni należy rozpocząć od zamiatania okruchów na powierzchni blatu. Niestety resztki chleba, czy innych pokarmów mogą zabrudzać nam codzienny ład i porządek, dlatego warto zetrzeć najpierw je z powierzchni. Dzięki temu nie będą one gromadziły się pod powierzchnią szmatki i nie będą powodowały kolejnych uszkodzeń gładkiej powierzchni.

Czyszczenie blatu

Kolejnym krokiem może okazać się zastosowanie środka doczyszczenia luster, który usunie plamy po robieniu kanapek, kawy, czy stare zabrudzenia powstałe w wyniku gotowania obiadu, czy innego posiłku. Dzięki temu blat stanie się czysty jak jeszcze nigdy dotąd.

Sprzątanie piekarnika

Piekarni to jeden z tych urządzeń AGD, który niemal zawsze jest zabrudzony. Wystarczy przygotowywanie najprostszych kanapek zapiekanych w piekarniku i już możemy spodziewać się zabrudzeń oraz drobnoustrojów. To bardzo niekorzystne, dlatego warto zastosować profesjonalne środki, które usuną brzydkie zabrudzenia. C wystarczy zrobić? Wystarczy spryskać powierzchnię piekarnika środkiem do odtłuszczania ścianek i pozostawić na kilka minut. Po tym czasie wystarcz dokładnie umyć powierzchnię piekarnika. wiele pań domu stosuje w tym celu sodę oczyszczoną. To szybki i prosty sposób nie tylko na usunięcie tłuszczu ale także na odkażenie powierzchni, która służy do przyrządzania pokarmów. 

Mycie lodówki

Któż z nas nie mierzył się kiedy z myciem lodówki? To dosyć nieprzyjemny i długotrwały proces, dlatego warto zaopatrzyć się w kilka wolnych godzin, aby przeprowadzić cały proces szybko i skutecznie i aby żaden zabrudzenie nie pojawiały się na dłużej w naszej lodówce. Od czego zacząć mycie lodówki? Przede wszystkim od usunięcia wszelkich zbędnych produktów, które należy usunąć z lodówki. Następnie wystarczy wyciągnąć wszystkie półki i umieścić je w zlewie z i ciepłą woda oraz dodatkiem płynu do mycia naczyń. Dzięki temu możemy liczyć nie tylko na usunięcie zabrudzeń ale także to, aby powierzchnie półek dokładnie lśniły. Następnie powierzchnie blatów przecieramy suchą szmatką oraz wykładamy produkty na poszczególne półki. Wielu specjalistów uważa, że szyby z lodówki można myć w zmywarce. Nie jest to mit, jednak uważa należy szczególnie na to, aby żadna szyba nie została uszkodzona w tym procesie. 

Mycie kuchni

Kuchenka to najważniejszy przedmiot w naszej kuchni, ponieważ dzięki niemu możliwe jest gotowanie obiadów. Niestety kuchenka kuchenna bez względu na to, czy jest ona elektryczna, czy też indukcyjna zbiera ona wiele zanieczyszczeń. W jaki sposób wyczyścić kuchenkę z zanieczyszczeń? Doskonałym wręcz sposobem okazuje się zastosowanie tradycyjnego zmywaka kuchennego oraz wody i płynu do myca naczyń. Taka mieszanka pozwala na rozpuszczenie wszelkich zanieczyszczeń z jej powierzchni. Wystarczy mieszaninę pozostawić na kilka dni, a po zebraniu największych zabrudzeń wyczyścić ją płynem do mycia okiem oraz ręcznikiem papierowym. 

Mycie naczyń

Tak  naprawdę mycie naczyń to bardzo przyjemny proces. Zastosowanie zmywarki z dodatkiem nabłyszczacza pozwoli nam uzyskać efekt doskonałego wyczyszczenia nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Jeśli jednak nie mamy zmywaki, doskonałym sposobem może okazać się zastosowanie płynu do mycia naczyń oraz ciepłej wody. Nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia znikną w mgnieniu oka.