Zaczekaj! Chcemy Ci pomóc

Skontaktuj się!

Sprzątanie sypialni - jak zrobić to dobrze?

2022/10/09
sprzątanie w sypialni

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To w nim śpimy i regenerujemy swoje siły. Niestety spanie w zanieczyszczonej i zakurzonej sypialni sprawia, że nie mamy  ciągu dnia tyle sił i tracimy ochotę tak naprawdę na większość zaplanowanych czynności. W jaki sposób sprzątać łazienkę? O czym szczególnie warto pamiętać, kiedy sprzątamy sypialnię?

Dlaczego sprzątanie sypialni jest tak ważne?

Przede wszystkim sypialnia to jedno z pomieszczeń, w którym spędzamy najwięcej czasu. To w tym miejscu nie tylko regenerujemy się ale także dbamy o bliskość z partnerem oraz nabieramy sił do sprostania wymogom następnego dnia. Niestety bardzo często skupiamy się na sprzątaniu łazienki i kuchni, zapominając o tym jak ważne jest czyszczenie sypialni. w jaki sposób zrobić to odpowiednio i szybko? Jak zaoszczędzić czas i sprawić, że sypialnia stanie się czystym i przyjemnym miejscem, w którym będziemy mieli ochotę przebywać?

Wycieranie kurzu

Niestety kurz siada się w każdym pomieszczeniu bez względu na to, czy mamy na to ochotę, czy też nie. Kuch może może pojawić się na podłodze, ścianach, meblach oraz oczywiście na pościeli. Ważne jest więc systematyczne zmienianie bielizny nocnej, wycieranie kurzu, odkurzanie oraz wycieranie podłogi z uwzględnieniem przestrzeni pod łóżkiem, gdyż to w tym miejscu gromadzi się najwięcej skupisk kurzu. Wcierany oczywiście także raki, zdjęcia oraz elementy szafy. Pomocne w tym procesie może okazać się zastosowanie ścierki od kurzu z mikrofibry oraz teleskopowej szmatki do wycierania kurzu na sucho.

Sprzątanie szafy

Szafa to miejsce, w którym gromadzimy nasze ubrania na co dzień i do pracy. Niestety także w szafie widnieje wiele kurzu i drobnoustrojów, dlatego należy pozbyć się ich jak najszybciej i jak najskuteczniej. Wystarczy wyciągnąć wszystkie ubrania z szafy oraz dokładnie umyć półki, na których się znajdują. wiele osób decyduje się w tym czasie na wypranie wszystkich ubrań jednak w przypadku braku chęci do wykonania tego procesu, należy pamiętać, iż nie jest to konieczne, aby uzyskać pełny efekt, którego oczekujemy, Kiedy wszystkie ubrania zostaną dokładnie wyciągnięcie z szafy, ważnym krokiem jest umycie wszelkich półek oraz ponowne umieszczenie na naszych ubrań, Szafa to królestwo każdej kobiety, dlatego szczególną uwagę warto przyłożyć do tego procesu.

Mycie listew przypodłogowych

Niestety w sypialni wiele kurzu gromadzi się przy listwach przypodłogowych. Warto więc poświęcić szczególną uwag na to, aby uniknąć tego procesu. Niezwykle przydatne mogą okazać się ścierki z mikrofibty, które nie tylko zabezpieczą czyszczoną powierzchnię ale także sprawią, iż brud nie będzie przylegał do jej powierzchni tak mocno, jak w przypadku wycierania ich na sucho. Listwy to ważna, zakończeniową część naszej podłogi, dlatego nie warto jej bagatelizować.

Zmiana pościeli

Tak naprawdę zmiana pościeli jest najważniejszym i jednocześnie nieodłącznym elementem sprzątania każdej sypialni. Niestety w trakcie spania na pościeli może gromadzić się pot oraz szereg innych zanieczyszczeń, które warto usunąć wówczas, kiedy odczuwamy taką chęć. Musimy jednak pamiętać o wymianie jej na nową. W takiej sytuacji pościel pierzemy w 30 stopniach celsjusza, suszymy zgodnie z zaleceniem producenta (najczęściej jest to suszarka). Na samym końcu wymieniamy pościel tak, aby mogła cieszyć nas swoim zapachem oraz miękkością. 

Mycie firan

Firany sprawiają, że nasze wnętrze wygląda na efektowe oraz eleganckie. Niestety bardzo często zapominamy, że ważne jest mycie ich tak często, jak tylko się da. NA ich powierzchni gromadzi się wiele zanieczyszczeń i brudu, dlatego proces ten jest niezwykle ważny. Uwalnianie się kurz i pyłu z powierzchni firan może prowadzić do alergii oraz uczuleń, dlatego ich mycie okazuje się niezwykle ważne. W tym celu przydatne mogą okazać się zmięczacze, firany oraz inne środki, które pomogą nam zniwelować wszelkiego rodzaju brud na ich powierzchni.

Mycie okien w spialni

Tak naprawdę mycie okien w sypialni może pomóc na ograniczyć poziom zakurzenia w naszym wnętrzu. Kiedy okno jest brudne, przyciąga wiele zabrudzeń i drobnoustrojów. Kiedy jednak jest czyste, możemy liczyć na to iż poziom zabrudzeń nie będzie aż tak wysoki. W sypialni ze względu na swoje zastosowanie oraz właściwości największym zainteresowaniem cieszą się zasłony szare oraz grafitowe. To must have dla osób, które cenią sobie spokój, ładny wygląd wnętrza oraz uniwersalność.

Aromatyczna świeca

Nic tak nie poprawia nastroju jak aromatyczna świeca, która swoim zapachem pozwala nam przenieść się do świata czystości, pięknego zapachu i elegancji. Świecie o świeżych i eleganckich zapachach pozwalają na zapomnienie o tym, iż sypialnia to jedno z tych pomieszczeń, w którym gromadzi się najwięcej kurzu. Dzieje się tak za sprawą pościeli oraz ubrań, które bardzo często przechowujemy w sypialni, kiedy nie mamy garderoby. Ważne jest więc częste, dokładne sprzątanie, aby cieszyć się dobra jakością snu oraz wypoczęciem na najwyższym poziomie. Sypialnia to jedno  najważniejszych pomieszczeń w domu.