Zaczekaj! Chcemy Ci pomóc

Skontaktuj się!

W co pakować jedzenie na wynos?

2021/12/21
pakowanie jedzenia na wynos

W ostatnich latach zdrowy styl życia stał się niezwykle popularny wśród Polaków. Trend ten dotyczy nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci. Bardzo często jednak problem może pojawić się w momencie pakowania żywności na wynos. Zastanawiamy się wówczas jaka forma opakowania okaże się najlepszym wariantem, który zabezpieczy żywność, ograniczając jednocześnie ryzyko wylania się sosu, czy warzyw. 

Kanapki na wynos - W jaki sposób zapakować?

Dobrze zapakowane jedzenie na wynos pozwoli na zachowanie walorów smakowych, zapachowych oraz wizualnych danej potrawy. Przygotowane i zapakowane w zły sposób kanapki ze zgniecionymi dodatkami w środku mogą okazać się złym pomysłem. Nie tylko nie zachęcają do jedzenia, ale także ich forma nie zachęca do spożywania. W co pakować jedzenie, aby w trakcie podróży do pracy było odpowiednio zapakowane, natomiast na miejscu cieszyło nas pysznym smakiem i zapachem?

Folia aluminiowa

W co zapakować kanapki, aby zachować ich odpowiedni kształt oraz zatrzymać wszystkie walory smakowe i zapachowe wewnątrz? Jednym z najlepszych sposobów okazać może się folia aluminiowa, która chroni kanapkę przed nadmiernym wysuszeniem i zawilgoceniem. Dodatkowo folia aluminiowa dzięki swoich właściwościom może także pomóc w zachowaniu odpowiedniej temperatury naszego posiłku. Dodatkowo jest ona elastyczna, a materiał w szybki i prosty sposób dopasowuje się do kształtu kanapek, co chroni przed ich zdeformowaniem. 

Torebki śniadaniowe

Pakowanie kanapek może także przebiec z użyciem rozwiązania, jakim jest zastosowanie torebek śniadaniowych wykonanych z papieru. W torebkach tych rodzice już wiele lat temu pakowali śniadanie do szkoły swoim pociechom, umieszczając w nich nie tylko kanapki, ale także owoce. Obecnie materiał ten pomaga zabezpieczyć kanapki przez wysuszeniem, jednak nie robi tego w tak solidny sposób, jak folia aluminiowa. Papier śniadaniowy w formie torebek jest szczególnie zalecany do bułek i chleba, ponieważ skutecznie chroni przed zawilgoceniem.

Woreczki foliowe

Woreczki foliowe wykonane z folii HDPE to kolejny często wybierany wariant w przypadku pakowania drugiego śniadania. Czym wyróżniają się one na tle innych? Przede wszystkim woreczki te cechują się wodoszczelnością oraz nieprzepuszczalnością. Materiał ten jest nietoksyczny i bezwonny, dlatego jego zastosowanie nie wpływa na smak i aromat przechowywanych produktów. 

Folia śniadaniowa

Rozwiązanie, jakim jest folia śniadaniowa, znana także jako folia spożywcza to niezwykle uniwersalny produkt, który przydaje się nie tylko do pakowania kanapek, ale także do zabezpieczenia misek z żywnością, aby zapachy nie roznosiły się po lodówce. Jeżeli nie wiemy w co zapakować drugie śniadanie, folia śniadaniowa może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Doskonale przylega do żywności i ogranicza ryzyko przedostawania się nieprzyjemnych zapachów, chroniąc żywność także przed ewentualnym wyciekiem sosu, czy warzyw. 

Lunch box

Pakowanie jedzenia na wynos może nastąpić także z użyciem popularnych lunch boxów. To ekonomiczne rozwiązanie, która ściąga z nas konieczność dokonywania zakupów jakichkolwiek innych form opakowań do żywności, jednak należy pamiętać, iż rozwiązanie to ma także szereg minusów, do których zaliczyć można wagę opakowania oraz umieszczonego w nim pożywienia. To dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy przetransportować obiad, jednak w przypadku zwykłych kanapek możemy zmagać się z trudnościami w umieszczeniu boxa w torebce, czy plecaku. Pojemnik taki musi być szczelny, aby nie przepuszczał wilgoci i nie generował ryzyka wydostania się pożywienia z jego środka. 

Która forma opakowania jedzenia na wynos jest najlepsza?

Wiemy już, w co pakować jedzenie na wynos, jednak zapewne wśród wielu osób może zrodzić się pytanie, która forma opakowania okazuje się najlepsza. Nie ma tutaj jasnej zasady, jednak warto mieć na uwadze to, iż forma powinna być dostosowana przede wszystkim do rodzaju pożywienia. W przypadku kanapek najprawdopodobniej wystarczy rozwiązanie, jakim jest papier śniadaniowy lub torebki śniadaniowe. Miłośnicy sosów, takich jak ketchup, czy musztarda muszą jednak zadbać o większe bezpieczeństwo, decydując się na zastosowanie folii aluminiowej lub folii spożywczej ze względu na wodoszczelne walory. Warto więc wypróbować wszystkie wymienione rozwiązania, aby wybrać najlepszy wariant dla siebie. Kiedy jednak chcemy przetransportować obiad, jedynym słusznym rozwiązaniem okazuje się tutaj termon na żywność lub lunch box. 

O czym warto pamiętać, pakując jedzenie na wynos?

Pakując jedzenie na wynos, trzeba uwzględnić przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa oraz to, aby jedzenie zachowało jak najdłużej swoje walory smakowe i wizualne. Przewożąc pożywienie w torbie, należy pamiętać, aby nie umieszczać go w komorze z dokumentami, nawet wtedy, kiedy jesteśmy pewni, iż nie pobrudzi ono ważnych dla nas rzeczy. W przypadku, kiedy zdecydujemy się na zastosowanie dowolnej, wymienionej powyżej formy opakowania żywności, warto zwiększyć bezpieczeństwo, umieszczając pakunek w woreczku wykonanym z HDPE.