Zaczekaj! Chcemy Ci pomóc

Skontaktuj się!

Jak pozbyć się sierści psa w domu? Skuteczne metody i porady

2023/07/26
sprzątanie sierści psa w somu

Posiadanie psa to niewątpliwie wspaniała przygoda, ale jednym z wyzwań, z jakimi mogą zmagać się właściciele zwierząt, jest pozbycie się sierści psa, która często unosi się w powietrzu i osadza na meblach oraz innych powierzchniach w domu. W tym artykule przedstawimy skuteczne metody i porady, jak poradzić sobie z tym problemem, aby utrzymać dom w czystości i higienie.

Sierść w domu - dlaczego to problem?

Sierść psa w domu to powszechny problem, zwłaszcza w okresach linienia, kiedy zwierzę pozbywa się starego futra. Sierść unosząca się w powietrzu może powodować alergie i astmę u niektórych osób, a także powodować nieprzyjemne uczucie nieporządku i braku czystości w pomieszczeniach. Dlatego ważne jest, aby znać skuteczne sposoby na zwalczanie tego problemu.

Sierść w mieszkaniu - jak pozbyć się sierści z mebli?

Sierść psa często gromadzi się na meblach, co może sprawiać, że wyglądają one nieestetycznie. Oto kilka sposobów, jak skutecznie pozbyć się sierści z mebli:

 • Użyj wałka do usuwania sierści - wałki do usuwania sierści są doskonałym narzędziem do czyszczenia mebli. Po prostu przesuwaj wałek po powierzchni mebla, a klejąca powierzchnia wałka zatrzyma sierść.

 • Stosuj specjalne pokrowce na meble - pokrowce na fotele i sofy mogą ochronić tapicerkę przed sierścią. Można je łatwo zdjąć i wyprać, dzięki czemu meble będą zawsze czyste.

 • Wykorzystaj gumkę do sierści - zwilż gumkę do ścierania i użyj jej do zbierania sierści z mebli. Sierść będzie przylegać do gumki, co ułatwi sprzątanie.

 • Odkurzaj meble regularnie - użyj odkurzacza z odpowiednią końcówką do czyszczenia mebli. Regularne odkurzanie pomoże utrzymać meble w czystości.

Jak sprzątać sierść w domu/mieszkaniu?

Sprzątanie sierści w domu wymaga systematyczności i odpowiednich narzędzi. Oto kilka porad, jak sprzątać sierść w domu lub mieszkaniu:

 • Użyj odkurzacza z filtrem HEPA - odkurzacz wyposażony w filtr HEPA pozwoli zatrzymać drobne cząsteczki sierści, uniemożliwiając im unoszenie się w powietrzu.

 • Wilgotne mopowanie podłóg - regularne mopowanie podłóg wilgotną szmatką pozwoli zebrać sierść, która nie została usunięta przez odkurzacz.

 • Wykorzystaj miotełkę magnetyczną - miotełki magnetyczne są skutecznym sposobem na zbieranie sierści z różnych powierzchni, takich jak dywany i wykładziny.

 • Pranie ubrań i pościeli - regularne pranie ubrań i pościeli pomoże pozbyć się sierści, która się na nich osadziła.

Jak sprzątać sierść w domu - zapobieganie

Zapobieganie to zawsze lepsza opcja niż leczenie. Oto kilka sposobów, jak zapobiegać gromadzeniu się sierści w domu:

 • Regularne czesanie psa - czesanie psa pomaga usunąć luźne włosy przed tym, jak zdążą one opaść na meble i podłogi.

 • Kąpiele dla psa - regularne kąpiele Twojego psa pomogą utrzymać jego sierść w czystości i zdrowiu.

 • Wyczesywanie sierści z ubrań przed praniem - Zanim wsadzisz ubrania do pralki, wyczesz z nich sierść, aby nie rozprzestrzeniła się na inne ubrania.

Jak sprzątać sierść w mieszkaniu - podsumowanie

Pozbycie się sierści psa w domu to wyzwanie, z którym mogą się zmagać wszyscy właściciele zwierząt. Skuteczne metody usuwania sierści z mebli i odpowiednie sprzątanie pomogą utrzymać dom w czystości i higienie. Zapobieganie gromadzeniu się sierści przez regularne czesanie psa i kąpiele również odegra kluczową rolę w utrzymaniu czystego i pozbawionego sierści domu. Wdrażając te porady, będziesz mógł cieszyć się czystym i przyjemnym środowiskiem, zarówno dla Ciebie, jak i Twojego czworonożnego przyjaciela.